خرید بک لینک قوی - سفارش بک لینک - خرید بک لینک ارزان
دیپلمات سابق آمریکایی: واشنگتن تعهد داد ۲میلیون دلار برای آزادی دانشجوی محبوس به کره شمالی بدهد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جوزف یون، یک دیپلمات سابق آمریکایی و کسی است که در سال ۲۰۱۷ به پیونگ یانگ سفر کرد تا اوتو وارمبیر ۲۲ ساله را که در زندان کره شمالی به حالت کما رفت، به آمریکا بازگرداند.

 

او در اظهاراتی به سی‌ان‌ان گفت: کره شمالی یک صورت حساب دو میلیون دلاری برای هزینه‌های پزشکی وارمبیر تحویل آمریکا داده بود.

 

یون خاطر نشان کرد که بعداً موضوع را به اطلاع رکس تیلرسون وزیر امور خارجه سابق آمریکا رسانده و معتقد است که تیلرسون بعداً از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای قبول کردن این صورت حساب چراغ سبز دریافت کرده است.

 

یون که دولت آمریکا را ترک کرده به سی‌ان‌ان تصریح کرد: تیلرسون بعداً خیلی سریع سراغ من برگشته وبه من جواب مثبت داد و گفت، ادامه بده و این صورت حساب را امضا کن.

 

روزنامه واشنگتن پست اولین رسانه‌ای بود که درباره مطرح شدن درخواست این پول از سوی کره شمالی گزارش کرد. این در حالی است که ترامپ خودش را “بزرگترین مذاکره کننده آزادی گروگان در تاریخ آمریکا” خوانده و مدعی شد هیچ پولی به کره شمالی پرداخت نشده است

 

با این حال یون تاکید کرد که تصمیم ترامپ به این معنی بود که آمریکا باید این پول را پرداخت کند.

 

وی افزود: اگر شما سند را امضا کرده‌اید و به دولت دیگری قول داده‌اید که این پول را به آنها پرداخت می‌کنید، از نظر من مطمئنا باید به آن عمل شود و تعهدمان را اجرا کنیم.

 

مقام‌های آمریکا تاکنون تاکید داشتند که این کشور برای آزادی زندانیان و گروگان‌هایش پولی پرداخت نمی‌کند چون نمی‌خواهد باعث تشویق برای ربودن آمریکایی‌ها شود.

سایت بت اسپات