خرید بک لینک قوی - سفارش بک لینک - خرید بک لینک ارزان
خدمات کامپیوتر برای شبکه های غیر فعال یا پسیو

خدمات کامپیوتر برای شبکه های غیر فعال یا پسیو از اهمیت بالایی برخوردار است. یک شبکه غیرفعال منبع فعال ندارد. عناصر فعال می توانند برق را به مدار تزریق کنند ، قدرت را تأمین کنند و جریان جریان داخل مدار را کنترل کنند. شبکه های غیرفعال هیچ منبع نیروی الکتریکی ندارند. آنها از عناصر غیر فعال مانند مقاومت ها و خازن ها تشکیل شده اند. برای شرکت هایی که دارای شبکه های کامپیوتری هستند، داشتن یک همکار برای ارائه خدمات شبکه کامپیوتری یک امر بسیار مهم است.

پسیو چیست

شبکه پسیو یا غیرفعال نوعی شبکه رایانه ای است که در آن هر گره بر روی یک عملکرد یا فرآیند از پیش تعریف شده کار می کند. شبکه های غیرفعال یا پسیو هیچ کد یا دستورالعمل خاصی را در هر گره ای اجرا نمی کنند و رفتار آنها را به صورت پویا تغییر نمی دهند. به طور معمول ، این رفتار مربوط به هر گره روتر شبکه است.

شبکه پسیو یا شبکه غیرفعال یکی از متداول ترین انواع شبکه است که در اکثر محیط های شبکه یافت می شود. این امر مستلزم آن است که کل زیرساخت شبکه قبل از بهره برداری از قبل طراحی و پیکربندی شود. وقتی یک بسته از یک گره شبکه در یک شبکه غیرفعال عبور می کند ، آن گره فقط آن اقدامات پیکربندی شده در آن را انجام می دهد. روتر نمی تواند کدی را که در داده های بسته ارسال شده است ، اجرا یا پردازش کند. ماهیت منفعل روتر مربوط به جداول مسیریابی یا ورودی های آن است که فقط به صورت دستی توسط مدیر یا از طریق روترهای همسایه به روز می شوند.

پسیو کار

پسیو کار شبکه به کسی می‌گویند که بتواند زیرساخت شبکه های کامپیوتری را راه اندازی کند و تجهیزات مورد نیاز شبکه را نصب کند. وظایف این فرد با اکتیو کار شبکه متفاوت است. اکتیو کار تجهیزاتی که توسط پسیو کار شبکه نصب شده است را راه اندازی می کند تا کاربران شبکه بتوانند به شبکه دسترسی داشته باشند و از آن استفاده کنند. در واقع کارشناس پسیو تجهیزات سخت افزاری شبکه را نصب می کند و کار راه اندازی نرم افزاری آن را به اکتیو کار واگذار می کند. پیاده سازی و اجرای سخت افزار شبکه جزو وظایف پسیو کار شبکه به حساب می آید.

سنتز شبکه غیرفعال چیست؟

هدف اصلی سنتز شبکه ابداع شبکه ای است که یک رفتار تجویز شده را درک می کند. در سنتز شبکه غیرفعال ، اجزای مشخص شده عناصر الکتریکی استاندارد (غیرفعال) مانند مقاومت ، خازن و سلف یا معادل مکانیکی آنها هستند.

کابل غیرفعال چیست؟

بدون داشتن مدار الکترونیکی کابل یک کابل 'غیرفعال' در نظر گرفته می شود. کابلهای غیرفعال به دلیل "اختلالات کانال" از جمله تضعیف ، پیوند متقابل و اعوجاج سرعت گروه ، ممکن است داده های حمل شده را کاهش دهند. کابل های فعال از دسترسی بسیار طولانی تر از معادل های منفعل خود پشتیبانی می کنند.

تفاوت بین نظارت غیر فعال و فعال چیست؟

مانیتورهای فعال برای هشدار درباره مشکلات احتمالی شبکه و حفظ قابلیت مشاهده ، داده های پیش بینی کننده تولید می کنند. مانیتورهای غیرفعال با استفاده از داده های عملکرد واقعی ، دیدگاه کاربر نهایی را به شما نشان می دهند. استفاده از ترکیبی از هر دو بهترین راه برای نظارت و اصلاح عملکرد شبکه شما است.

منظور از شبکه فعال چیست؟

شبکه فعال یک الگوی ارتباطی است که به بسته هایی که از طریق یک شبکه مخابراتی جریان می یابند امکان تغییر پویایی عملکرد شبکه را می دهد. همچنین شامل سخت افزار فعال ، قابلیت مسیریابی یا سوئیچینگ و همچنین اجرای کد در بسته های فعال است.

بستر سازی و پسیو شبکه

خدمات بستر سازی پسیو شبکه یکی از خدمات اصلی در حوزه شبکه های رایانه ای است. تمامی شبکه های رایانه ای نیاز به بستر سازی و کابل کشی پسیو شبکه دارند. در شبکه های بیسیم نیز بستر سازی تجهیزات برای انتقال غیر کابلی صورت می پذیرد و نیاز به کابل کشی شبکه ندارد.

برای بستر سازی تخصصی شبکه های کامپیوتری نیاز به تجهیزات مختلف و با کیفیت داریم، مواردی مانند کابل شبکه، پریز، داکت، کیستون و مواردی از این دست اگر از دسته محصولات با کیفیت انتخاب نشوند می‌تواند در آینده زمینه ساز بروز مشکلات مختلفی در شبکه کامپیوتری شما شوند. یکی از مراحلی که باید قبل از به اجرا در آوردن بستر سازی شبکه به آن توجه داشت، نیاز سنجی و همچنین هدف از ایجاد شبکه خواهد بود. با طراحی درست و اصولی شبکه می توان بستر سازی با کیفیتی انجام داد و در آینده شبکه را توسعه داد.

معمولا هدف از بیان عبارت بستر سازی شبکه، بستر سازی شبکه و پسیو شبکه، کابل کشی و راه اندازی بستر مناسب برای به اجرا در آمدن یک شبکه کامپیوتری است. در حقیقت می‌توان اجرای پسیو شبکه را مشابه با اسکلت بندی بدن انسان در نظر گرفت. همان طور که بدن انسان بدون اسکلت بندی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد، شبکه نیز بدون بستر سازی و کابل کشی پسیو و پیاده سازی زیرساخت های آن نمی تواند فعالیتی داشته باشد.

برچسب ها :
سایت بت اسپات