خرید بک لینک قوی - سفارش بک لینک - خرید بک لینک ارزان
حمله طالبان به مرکز ولایت فراه افغانستان/ ۱۷ کشته و زخمی

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این حمله بامداد امروز (جمعه) در مرکز ولایت “فراه” صورت گرفت و طبق اعلام محمد شعیب ثابت، والی این ولایت، یک حمله‌ هوایی علیه مهاجمان انجام شد.

 

این گروه پیشتر طی این هفته حملاتی مرگبار را علیه مراکز ولایت‌های قندوز و بغلان ترتیب داده بود.

 

امروز “شمس نورزای”، یکی از ساکنان ولایت فراه، اظهار داشت ،طالبان در حمله جدیدش یک مرکز جذب نیروی ارتش را نزدیک مقر اصلی پلیس محاصره و آن را به آتش کشید؛ به گفته او، تمام مغازه‌ها بسته شدند و مردم مجبور به فرار و ترک محل شدند. این سومین بار طی چهار سال گذشته است که طالبان به مرکز این ولایت حمله می‌کند.

 

خشونت‌های هفته اخیر در افغانستان که شامل دو مورد بمب‌گذاری خودرو در کابل، پایتخت این کشور بود، در حالی صورت می‌گیرد که زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات صلح با طالبان گفته است، او و شورشیان، “به صورت نظری” به توافق دست یافته‌اند و خروج نیروهای آمریکا [از افغانستان] در عوض تمهیدات “مقابله با تروریسم” طالبان، آغازگر اجرای آن خواهد بود.

 

اکنون خلیلزاد، از کابل به قطر -که طالبان یک دفتر سیاسی در آن دارند- بازگشته تا مذاکرات را ادامه دهد؛ اگرچه او اوایل هفته عنوان کرده بود درخصوص نهایی شدن توافق مذکور، تنها تایید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا باقی است.

 

مخالفت از سوی دولت افغانستان و بسیاری از سفرای سابق آمریکا، و نیز مرگ یک نظامی آمریکایی در بمب‌گذاری روز پنجشنبه در کابل، زلمای خلیلزاد را درخصوص انعقاد توافق تحت فشار گذاشته است.

برچسب ها :
سایت بت اسپات