عضو تیم ملی سنگنوردی ایران ، گفت: ایران با پنج ورزشكار در مسابقات ‘سنگنوردی’ قهرمانی آسیا حاضر می شود.

‘الناز ركابی’ روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات در رشته ‘سرعت، بولدرینگ، سرطناب (سختی مسیر) و اورال’ و از ششم اردیبهشت ماه سالجاری به مدت سه روز در كشور ‘چین’ برگزار خواهد شد.

وی ، با بیان اینكه این رقابت ها به خاطر حضور سنگنوردان صاحب نام و قدر از كشورهای مختلف آسیایی در سطحی بالا برگزار خواهد شد ، اظهار داشت: تیم سنگنوردی مردان و زنان ایران كه از آمادگی لازم برخوردارند ۳۱ فروردین ماه جاری عازم این مسابقات می شود.

ركابی ، از آمادگی خود برای شركت در این رقابت ها اشاره كرد و گفت: تمام تلاش خود را برای كسب عنوان در رشته های ‘سرعت ، سرطناب ، بولدرینگ و اورال’ بكار خواهم گرفت تا نام ایران و ایرانی در سطح جهان پرآوزه تر شود.

عضو تیم ملی سنگنوردی ایران، افزود: در این مسابقات آسیایی ‘داود ركابی’ در رشته سرطناب ، ‘فرناز اسماعیل زاده و ایمان احسانی’ در رشته سرعت و ‘حمید توزندجانی’ در رشته بولدرینگ و سرعت به مصاف حریفان قدر و توانمند خود خواهند رفت.

به گزارش ایرنا، ‘داود ركابی ، الناز ركابی و فرناز اسماعیل زاده’ از زنجان و ‘حمید توزندجانی و ایمان احسانی فر’ نیز از شهرستان نیشابور ، ورزشكاران سنگنورد اعزامی به مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا هستند.

‘الناز ركابی’ ورزشكار زنجانی كه ۲۲ ساله می باشد در مسابقات بین المللی سنگنوردی ‘مستر كاپ فجر’ كه بهمن ماه پارسال كه با حضور ورزشكاران قدر خارجی برگزار شد توانست در رشته های بولدرینگ و سرطناب ، بر رقبای خود پیروز و پرچم مقدس و پرافتخار ایران را در این رقابتها به اهتزاز درآورد.

این رقابت ها از ۱۳ تا ۱۶ بهمن ماه در مجموعه ورزشی انقلاب زنجان و با حضور قریب به ۴۰۰ ورزشكار داخلی و خارجی و در سه رشته ‘سرعت ، سرطناب و بولدرینگ’ برگزار شد.