کوه نیوز/ مجمع عمومی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اردبیل، چهارشنبه ۴ آذرماه ۹۲ با حضور رضا زارعی رئیس جدید فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشورمان برگزارشد.

در این مجمع، ضمن ارائه‌ی گزارش فعالیت‌ها، آئین انتخابات رئیس هیئت نیز برگزار شد و غلامرضا حمید خلق با کسب پانزده رأی در مقابل سه رأی «همایون داوری»، به مدت چهار سال، به عنوان ریاست هیئت این استان انتخاب شد.

IMAGE635236566473707759
عکس از نسیم آنلاین

رضا زارعی، رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در این مجمع گفت: کوهنوردی در کشور ما باوجود داشتن علاقمندان زیاد در مقایسه با دیگر رشته‌های ورزشی به طور شایسته و متناسب با جایگاه خود مورد توجه قرار نگرفته است، به همین دلیل با برنامه‌های ویژه تلاش می‌کنیم این جایگاه را ارتقاء دهیم.

او ادامه داد و گفت: کوهنوردی استان اردبیل باید به اندازه کوه‌هایش رشد کند و عدم همراهی و پشتیبانی ورزشکاران، گروه‌ها و باشگاه‌ها از هیأت می‌تواند مانع روند رشد این رشته ورزشی باشد.

خبرگزاری ایرنا نیز در این مورد نوشت: رضا زارعی روز پنج شنبه در جلسه مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی استان اردبیل گفت: تخریب محیط زیست یکی ازعواملی است که کوهنوردی کشور و به تبع آن کوهنوردیاستان را تهدید می کند که برای پیشگیری از این امر باید برنامه ای جامع و همکاری همگانی وجود داشته باشد.

وی افزود: کوهنوردی در کشور ما به رغم داشتن علاقه مندان بیشمار در مقایسه با دیگر رشته های ورزشی به طور شایسته و متناسب با جایگاه خود مورد توجه قرار نگرفته است که در این زمینه باید بیشتر تلاش کنیم.

او اضافه کرد: حضور در کوه و صعود به قله نیازمند صمیمت و یکدلی است و براین اساس گروه ها ی کوهنوردی برای توسعه این رشته باید با همراهی وهم افزایی در کنار هیات کوهنوردی قرار بگیرند.

زارعی همچنین بیان کرد: هیات کوهنوردی استان اردبیل باید به اندازه کوه هایش رشد کند و عدم همراهی و پشتیبانی ورزشکاران، گروه ها و باشگاه ها از این هیات می تواند مانع روند رو به رشد این رشته ورزشی در سطح استان باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در این جلسه بر ضرورت بهره برداری از کوه سبلان به عنوان موهبت الهی و ظرفیت عظیم ورزشی تاکید کرد.

احد پازاج در این زمینه گفت: رشته کوه های سبلان علاوه بر کاربرد ورزشی می توانند در حوزه گردشگری نیز مورد بهره برداری قرار گیرد و از این رو مدیریت جدید باید نسبت به ساماندهی کوهنوردی و صعودهای ورزشی توسط هیات کوهنوردی اقدام شود.

در ادامه این جلسه غلام رضا حمیدخلق با کسب ۱۵ رای از مجموع ۱۸ رای اخذ شده بجای حاج محمدی سرپرست پیشین، به مدت چهار سال به عنوان رییس جدید هیات کوهنوردی استان اردبیل انتخاب شد