شبکه خبری کوه نیوز>> باستان‌شناسان معتقدند، کودکان‌ اقوام شکارچي و غارنشين اروپا نيز در محيطي مهدکودک مانند رشد مي‌کرده‌اند.

 

به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ کشف نقاشي‌هاي بچه‌گانه در ديواره‌هاي غارهاي فرانسه نشان داد، قدمت اين نوع طراحي‌ها، ۱۳ هزار سال قديمي‌تر از فرضيه‌هاي پيشين مربوط به آن بوده است.

اين تصاوير که در يک غار ۸ کيلومتري معروف به «غار صد ماموت» شناسايي شده و شامل طرح‌هايي از ماموت‌ها، کرگدن‌ها و اسب‌ها بودند، تنها بخش کوچکي از اين نوع تصوير سازي در عصر انسان‌هاي نخستين به شمار مي‌روند.

علاوه بر اينگوه نقش‌ها هزاران خط که شکل ساده‌اي از تصوير سازي يا طراحي محسوب شده و به «انگشت نگاري» شهرت دارند نيز در اين ديواره‌ها ديده شد. به عقيده محققان‌ اين خطوط توسط افرادي ايجاد شده‌اند که با حرکت دست از بخش نرم ديوارها و سقف‌ها و ايجاد شيار روي آن، اين نقش‌ها را به وجود آورده بودند.

«جس کاني» سرپرست تيم باستان‌شناسي اعلام کرد: اين خطوط به احتمال فروان توسط کودکاني ايجاد شده که همراه با بزرگسالان خود به غارها مي‌آمدند.

به گفته او: وجود اين خطوط در کاوش‌هاي پيشين نيز ديده شده و تاکنون هيچگاه ديده نشده که بزرگسالان بدون حضور کودکان در اين غارهاي نقوشي اينچنين ايجاد کنند.