کامبيز بلوري دبير هيئت کوهنوردي زنجان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران، افزود: قصد داريم در سالجاري، جام بين المللي سنگنوردي را در استان برگزار کنيم، به همين منظور پيشنهادي به فدراسيون کوهنوردي ارايه کرده ايم که در صورت تصويب، آمادگي لازم جهت ميزباني را داريم.

شبکه خبری کوه نیوز >> کامبيز بلوري دبير هيئت کوهنوردي زنجان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران، افزود: قصد داريم در سالجاري، جام بين المللي سنگنوردي را در استان برگزار کنيم، به همين منظور پيشنهادي به فدراسيون کوهنوردي ارايه کرده ايم که در صورت تصويب، آمادگي لازم جهت ميزباني را داريم.

وي تصريح کرد: براي برگزاري اين جام با مديرکل اداره تربيت بدني ۳ استان ديگر (آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل) به توافق رسيده ايم، تا در صورت تائيد پيشنهاد و تصويب آن طي دوره اي چهارساله در يکي از اين ۴ استان برگزار شود.

 

بلوري اشاره کرد: سنگنوردي در استان رشد قابل توجهي کرده است و اين کار را مديون مديرکل اداره تربيت بدني و رئيس هيئت کوهنوردي زنجان که در همه حال ما را حمايت کرده، هستيم و اکثر ملي پوشان سنگنوردي و کوهنوردي از اين استان هستند.

وي عنوان کرد: اردوي انتخابي تيم ملي بزرگسالان هفته گذشته در زنجان برگزار شد و نفرات برتر هر بخش براي حضور در تيم مي آقايان و بانوان مشخص شدند.

بلوري اضافه کرد: اين اردوي آموزشي و انتخابي در سه بخش سرعت، سرطناب و بولدرينگ براي آقايان و بانوان برگزار شد و در پايان، نفرات برتر مشخص شدند که از استان ما نيز در تيم ملي سنگنوردي حضور دارند.

بلوري تصريح کرد:در روزهاي پانزدهم تا هفدهم ارديبهشت ماه، مسابقات انتخابي تيم ملي سنگنوردي نوجوانان و جوانان را در زنجان خواهيم داشت که در دو بخش پسران و دختران انجام مي شود.

بلوري اذعان کرد: اين رقابتها در دو بخش سرطناب و سرعت انجام مي شود و نمايندگان ساير استانها نيز در اين مسابقه انتخابي حضور خواهند داشت.

وي در ادامه گفت: بزرگترين ديواره سنگنوردي کشورمان در زنجان قرار گرفته که اين ديواره در سالن شش هزار نفري استان واقع شده است و علاقه مندان به اين ورزش از آن استفاده مي کنند.