وزیر پاکستان: اقدام ما علیه تروریست‌ها ارتباطی به FATF ندارد

به گزارش تسنیم به نقل از داون نیوز، «شهریار آفریدی» وزیر کشور پاکستان اعلام کرد: توافق ما با FATF کاملا روشن و واضح است و تنها در خصوص جلوگیری از کمک‌های مالی به تروریست‌ها با آنها همکاری می‌کنیم.

 

وی تصریح کرد: عملیات‌های ضد تروریستی در پاکستان تصمیم اسلام آباد است و هیچ ارتباطی به گروه ویژه اقدام مالی (FATF ) ندارد.

 

آفریدی اظهار داشت: هدف ما از مبارزه با تروریسم این است که نسل‌های بعدی از هرگونه افراط گرایی و مشکلات امنیتی دور باشند.

 

عضو ارشد حزب تحریک انصاف تاکید کرد: اقدام علیه تروریست‌ها و نابود کردن آنها تصمیمی بود که اسلام آباد در سال ۲۰۱۴ آن را گرفت و با تلاش کوشش به آن جامه عمل پوشاند.

 

وزیر کشور پاکستان گفت: پیام ما به تمام کشورهای جهان واضح است نه اجازه خواهیم داد خاک ما علیه منافع کشوری استفاده شود ونه اجازه میدهیم خاک کشوری علیه منافع ما مورد استفاده قرار بگیرد.

 

وی اضافه کرد: برای مبارزه با تروریسم و نابود کردن ریشه افراط گرایی با تمام احزاب اپوزیسیون هماهنگ هستیم و برخی علمای صاحب نظر را نیز متقاعد کردهایم.

 

آفریدی افزود: کشوری که تا سال ۱۹۶۰ دائما رو به پیشرفت بود به دلیل خطرات تروریسم و افراط گرایی با توقف همراه شد ولی نسل کنونی برای مبارزه با تروریسم کاملا جدی هستند.

 

گفتنی است پاکستان اینک در لیست نظارت ویژه FATF قرار دارد و اگر نتواند مطالبات این گروه را اجرایی کند ممکن است وارد لیست سیاه شود.

 

ورود پاکستان به لیست سیاه یا قرار داشتن نام این کشور در لیست نظارت ویژه باعث کم توجهی سرمایه گذاران خارجی به پاکستان میشود.

 

یکی از تلاشهای جدی دولت عمران خان حل مشکلات اقتصادی پاکستان بوده و جذب سرمایه گذاران خارجی از بخش های مهم آن است.

سایت بت اسپات