مدیر مجموعه پیست بین المللی دیزین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود ۵۰ اسكی باز آقا و بانو از استانهای مختلف در دیزین كرج با هم به رقابت می پردازند.

‘ قربانعلی سولقانی”، ارزیابی استعدادهای این رشته ورزشی، رقابت سالم و انتخاب نفرات برتر در قالب تیم ملی برای شركت در مسابقات برون مرزی را از دیگر هدفهای برگزاری این رقابتها ذكر كرد.

وی افزود: برای توسعه و رونق بیشتر این رشته ورزشی، توجه مسوولان ذیربط در زمینه تامین مالی و دادن امكانات ضروری است.

سولقانی اضافه كرد: بهترین های این دوره از رقابتها در قالب تیم ملی به مسابقات بین المللی این رشته ورزشی اسفند ماه امسال به كشور ژاپن اعزام می شوند.

 

وی بیان داشت: برنامه های آموزشی ، تمرینات و مسابقات پرش اسكی روی برف كشور تنها در پیست های توچال و دیزین وجود دارد.

سولقانی گفت:‌ اكنون حدود ۲۰۰ اسكی باز در این دو پیست رشته ورزشی پرش را دنبال می كنند كه ۲۰ نفر آنان حرفه ای هستند.

وی در توضیح این رشته افزود: ‌پیست پرش اسكی روی برف نقطه آغاز’‌ استارت ‘‌ تا لبه پرش به طول ۲۰ متر و از سر پرش تا قسمت فرود ، حدود پنج متر فاصله با شیب ۴۵ درجه است.

به گفته سولقانی ، نخستین دوره این رقابتها دو سال پیش در پیست دیزین كرج با شركت حدود ۴۰ نفر اسكی باز برگزار شد كه در نتیجه علی ساعی از تهران ، میلاد صید از كرج و حمید خودسیانی از تهران مقامهای اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

وی یادآورشد: در دومین دوره این رقابتها كه سال گذشته در دیزین برگزار شد، امیرعلی باقرزاده از تهران ، میلاد صید از كرج و امین حیدری از تهران به ترتیب مقامهای اول تا سوم رشته اسنوبرد این رقابتها را به خود اختصاص دادند.

پیست بین المللی دیزین در فاصله ۸۵ كیلومتری دامنه زیبای جنوبی البرز واقع است.

منبع:ایرنا