مسابقات سنگ نوردی آسیا در تهران برگزار شد که تیم ایران سه مدال طلا و سه نقره در مجموع مردان و زنان کسب کرد. سرپرست فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در مورد این مسابقات گفت: مسابقات سنگ نوردی آسیا را با قرض گرفتن برگزار کردیم.

محمود شعاعی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: بیست و یکمین دوره مسابقات سنگ نوردی آسیا در پارک ملت به شکل عالی برگزار شد و از لحاظ کیفیت واقعا خوب بود. اما از لحاظ مادی و مالی در شرایط خیلی بدی این مسابقات را برگزار کردیم. همه این مسابقات را با قرض گرفتن برگزار کردیم. امیدوارم که مسئولان محترم وزارت ورزش و جوانان در این زمینه کمک های لازم را انجام دهند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارتخانه برای برگزاری این مسابقات کمکی کرد و هزینه برگزاری مسابقات چقدر شد؟ افزود: وزارتخانه که کمکی نکرده است و در مجموع حدود ۷۰ هزار دلار هزینه برگزاری مسابقات بود که این مبلغ را بدهکار هستیم.

سرپرست فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی از پرداخت ۵۰ هزار دلار جایزه به نفرات برتر این دوره از رقابت‌های سنگ نوردی آسیا خبر داد و گفت: در رشته‌های سرطناب و سرعت به هشت نفر اول و در رشته بلدرینگ به شش نفر اول جایزه نقدی پرداخت کردیم که طبق قوانین است.

وی در مورد عملکرد تیم ایران در مجموع مردان و زنان ، یادآور شد: ملی‌پوشان ما عالی ظاهر شدند و این برای اولین بار در مسابقات سنگ نوردی بزرگسالان آسیا است که ما سه طلا و سه نقره می گیریم. این نشان دهنده رشد خوب این رشته است.

شعاعی با اشاره به این که تیم مردان سهم بیشتری در کسب این مدال‌ها داشت، گفت: تیم بانوان هم عملکرد خوبی داشت و از آنها راضی هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که تیم ایران در دوره قبل سنگ نوردی آسیا چه نتایجی را کسب کرده بود؟ اظهار کرد: ما در دوره قبل یک برنز و یک نقره در بخش انفرادی و یک نقره در بخش تیمی گرفتیم که نتایج این دوره نسبت به دوره قبل بهتر بود.

سرپرست فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در مورد این که اعتراضات زیادی در این دوره از مسابقات صورت گرفت و در چند مورد هم اعتراضات پذیرفته شد، گفت: طبق قوانین هر تیمی می‌تواند به نتیجه‌ای که از سوی داوران اعلام می‌شود اعتراض کند و هزینه آن ۷۰ یورو است که باید بپردازد. چند تیم این اعتراضات را داشتند و داوران رسیدگی کردند، مشکل خاصی نبود. در یک مورد هم تیم ایران اعتراض کرد که در نتیجه‌ آن ۷۰ یورو به فدراسیون جهانی بدهکار شدیم.