به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمد وهابی مربی شایسته سنگ‌نوردی استان قزوین که در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا، هدایت و مربیگری تیم ملی سنگ‌نوردی کشورمان را بر عهده داشت، با سنجیدگی در هدایت شاگردانش، عنوان قهرمانی را برای تیم ملی کشور به دست آورد.

 

توضیح تصویر: محمد وهابی، مربی قزوینی تیم ملی سنگنوردی ایران در ورزشگاه شهید رجایی قزوین

وهابی که در این سال‌ها به نوعی توانسته است خود را به عنوان یکی از بهترین مربیان سنگ‌نوردی کشورمان مطرح کند، به طور حتم نقش بسزایی در قهرمانی تیم ملی کشورمان ایفا کرد.

تیم ملی سنگ‌نوردی ایران که در بخش‌های سرعت، بولدرینگ و سرطناب از شانس خوبی برای قرار گرفتن در رده‌های برتر رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا برخوردار بود، با شایستگی توانست با هدایت وهابی عنوان قهرمانی در میان کشورهای برتر آسیا را از آن خود کند.

به طور حتم رشته سنگ‌نوردی در طول سال‌های اخیر از رشد و پیشرفت بالایی در میان ورزشکاران این رشته ورزشی در سطح کشور برخوردار بوده است؛ به طوری که می‌توان با قاطعیت اذعان کرد نتایجی که سنگ‌نوردان جوان تیم ملی در جریان رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا از خود بر جای گذاشتند، باورکردنی نبود.

این گفته‌ها را محمد وهابی، مربی ارزشمند قزوینی تیم ملی سنگنوردی کشور هم تأیید می‌کند و می‌گوید: ملی‌پوشان در تمرینات و اردوهای آماده‌سازی تیم ملی پیش از رقابت‌های قهرمانی آسیا دارای بدنی کاملاً آماده بودند که البته با این وجود پیش‌بینی می‌کردیم تیم کشورمان در سکوی دوم یا سومی قرار بگیرد و انتظار قهرمانی نداشتیم.

وهابی عنوان می‌کند: قهرمانی تیم ملی سنگ‌نوردی ایران در مسابقات آسیایی در حالی رقم خورد که تیم‌های چین، اندونزی و قزاقستان که حرف اول این رشته را در جهان می‌زنند، با ورزشکاران مطرح خود در این رقابت‌ها حاضر بودند.

این مربی در گفته‌های خود به شش نشان کسب شده از سوی سنگ‌نوردان کشورمان در مسابقات آسیایی تهران اشاره می‌کند.

وی با بیان اینکه ملی‌پوشان از این رقابت‌ها صاحب سه نشان طلا و سه نقره شدند، عنوان می‌کند: رنگ دو مدال نقره سنگ‌نوردان تیم ملی در این پیکارها می‌توانست به طلا تغییر کند؛ چراکه آن‌ها با اختلاف بسیار کمی در جایگاه دوم قرار گرفتند.

حضور محمد وهابی، مربی قزوینی در تیم ملی سنگ‌نوردی کشورمان یک موفقیت ارزشمند برای این رشته ورزشی در سطح استان محسوب می‌شود و به طور حتم ورزشکاران قزوینی علاقه‌مند به سنگ‌نوردی می‌توانند با انگیزه بالا و پشتکار مثال‌زدنی خود از این موقعیت به خوبی استفاده کنند و با هدایت این مربی شایسته در میادین بین‌المللی، آسیایی و جهانی برای تیم ملی افتخار بیافرینند.