‘محمد وهابی’ در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در قزوین افزود: رشد این رشته در كشورمان طی سه سال گذشته فوق العاده بوده است.
وی با بیان اینكه تا چندسال قبل سنگنوردی ایران در آسیا حرف زیادی برای گفتن نداشت، اظهار كرد: اما كشورمان امروز به یكی از قطب های اصلی سنگنوردی آسیا تبدیل شده است.
مربی قزوینی تیم ملی سنگنوردی، به كسب عنوان قهرمانی این تیم در رقابت های قهرمانی آسیا كه در تهران برگزار شد، اشاره كرد و گفت: نتایجی كه ملی پوشان در این مسابقات كسب كردند، باوركردنی نبود.
وی، ملی پوشان را در تمرینات و اردوهای آماده سازی تیم ملی پیش از رقابت های قهرمانی آسیا دارای بدنی كاملا آماده و ایده ال ارزیابی و خاطرنشان كرد: با این وجود پیش بینی می كردیم، تیم در سكوی دوم یا سومی قرار بگیرد ولی قهرمان شدیم.
محمد وهابی، مربی کنونی تیم ملی سنگنوردی ایران (سمت چپ تصویر)

وهابی یادآور شد: قهرمانی تیم ملی سنگنوردی ایران در مسابقات آسیایی در حالی رقم خورد كه تیم های چین، اندونزی و قزاقستان كه حرف اول این رشته در جهان را می زنند، با ورزشكاران مطرح خود در این رقابت ها حاضر بودند.
این مربی به شش نشان كسب شده از سوی سنگنوردان كشور در مسابقات آسیایی تهران اشاره كرد و با بیان اینكه ملی پوشان از این رقابت ها صاحب سه نشان طلا و سه نقره شدند، افزود: رنگ دو مدال نقره سنگنوردان تیم ملی در این پیكارها می توانست به طلا تغییر كند چراكه آنها با اختلاف بسیار كمی در جای دوم قرار گرفتند.
مربی تیم ملی سنگنوردی ایران، استقبال پرشور و بی سابقه هموطنان ورزشدوست از مسابقات آسیایی تهران را نیز در كسب عنوان قهرمانی تیم ملی موثر دانست و گفت:استقبال مردم از این رقابت ها كه برای اولین بار در كشور در فضای باز برگزار می شد به حدی زیاد و خوب بود كه تمامی شركت كنندگان و عوامل برگزاری مسابقات را تحت تاثیر خود قرار داده بود.
وهابی خاطر نشان كرد: در صورت حمایت مسوولین، سنگنوردی ایران تا سالیان سال می تواند برای ورزش كشور افتخار آفرین باشد.
رقابت های سنگنوردی آسیا روز گذشته با قهرمانی تیم ملی ایران در تهران به پایان رسید.