«محمدرضا صفدريان» روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: چنانچه مسوولان ورزش كشور به سنگ نوردي و يخ نوردي توجه بيشتري كنند، كشورمان مي تواند مقام هاي خوبي در دنيا كسب كند.
وي، خواستار حمايت بيشتر مسوولان ورزش كشور از اين رشته شد و گفت: ورزشكاران در استان هاي مختلف سهم بسزايي در موفقيت هاي اين رشته دارند و مسوولان فدراسيون كوهنوردي بايد از اين ورزشكاران بيش از پيش حمايت كنند.
ملي پوش سنگ نوردي و يخ نوردي با اشاره به اينكه به اين رشته در ميان ساير رشته هاي ورزشي كمتر بها داده مي شود، تصريح كرد: هزينه هاي اعزام ورزشكاران اين رشته به مسابقات آسيايي و جهاني به صورت شخصي تامين مي شود.
وي، امكانات رشته سنگ نوردي و يخ نوردي استان اصفهان را مناسب ندانست و افزود: با همت مسوولان ورزش اين استان، اولين سالن اختصاصي سنگ نوردي اصفهان سال گذشته افتتاح شد.
وي با اشاره به اينكه اين سالن كمبودهاي زيادي دارد، از مسوولان مربوطه خواست براي تجهيز اين سالن اقدام كنند.
صفدريان از رشته سنگ نوردي و يخ نوردي به عنوان يكي از رشته هاي سخت ورزش نام برد و افزود: فقط كساني فعاليت در اين رشته را ادامه مي دهند كه عاشق اين رشته بوده و به آن علاقه داشته باشند.
وي با اشاره به اينكه از سال ۸۴ در رشته سنگ نوردي و از سال ۸۷ در رشته يخ نوردي به صورت حرفه اي فعاليت خود را آغاز كرده است، افزود: در اين مدت به مقام هاي اول، دوم و سوم سنگ نوري و يخ نوردي نوجوانان و جوانان استان اصفهان و كشور دست يافتم.
صفدريان در سال هاي ۸۹، ۹۰، ۹۱ مقام اول مسابقات يخ نوردي قهرماني كشور را بدست آورد و در سال ۹۱ در مسابقات جهاني كره جنوبي در بين ۱۲۰ ورزشكار بيستم شد.