بخش خبری شبکه سوم سیما در ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه امروز با پرداختن به خبر پایان مسابقات سنگنوردی نوجوانان و جوانان آسیا در همدان در سرتیتر اخبار خود، گفتگویی را با محمود شعاعی سرپرست فدراسیون کوهنوردی کشورمان انجام داد. در این مصاحبه محمود شعاعی گفت: ما امروز، در واقع شاهد یکی از باشکوه ترین مسابقات سنگنوردی در داخل کشورمان بودیم که نتایج آن ۸ مدال (دو مدال طلا، چهار مدال نقره و دو مدال برنز) برای ورزشکاران کشورمان بود.

این مدال ها در رشته سرطناب و سرعت کسب شد. در رده نوجوانان در رشته سرطناب افسانه میر احمدی برنز، سجاد مستجاب الدعوه مدال طلا را کسب کردند.

در رشته سرعت که سنگنوردان کشورمان بسیار در آن قابلیت دارند، حدیث نظری مدال نقره، مینا آرمیده مدال برنز، مهدی علی پور مدال طلا و ابوالفضل حسن پور مدال نقره را کسب کردند.

 

در بخش جوانان در رشته سرطناب احمد رضا سلگی از استان همدان مدال نقره را به خود اختصاص داد. در همین بخش در رشته سرعت رضا علی پور مدال نقره گرفت.

محمود شعاعی در پاسخ سوال مجری که از او در رابطه با مسابقات جهانی پرسید، گفت: نفراتی که مدال کسب کردند، مجوز حضور در مسابقات جهانی را بدست آوردند.

محمود شعاعی در ادامه گفت: رشته سرعت در سال ۲۰۲۰ وارد المپیک خواهد شد.

سرپرست فدراسیون کوهنوردی کشورمان، همچنین گفت: ما در رده تیمی هم توانستیم مقام اول را کسب نماییم. کشور قراقستان در رده دوم  و کشور کره در رده سوم آسیا ایستادند.

شعاعی خاطرنشان کرد: مسابقات با حضور ۱۶۳ ورزشکار از ۱۰ کشور جهان (کره، ژاپن، چین، چین تایپه، قزاقستان، تایلند، هنگ کنگ، هند، سنگاپور و ایران) برگزار شد.

محمود شعاعی در پایان گفت: همدان دارای یکی از بی نظیرترین سالن های سنگنوردی در کشور است، به لحاظ اینکه ۳۰۰۰ متر مربع سالن اختصاصی سنگنوردی و ۴۰۰ متر مربع دیواره به ارتفاع ۲۴ متر دارد. یک سالن نیز به ابعاد ۲۴ در ۴۸ متر  که حدود ۸۰۰ تماشاچی را در خود جای می دهد. حضور تماشاچی ها به برگزاری این مسابقات بسیار کمک کرد.

این میزبانی شایسته، حاصل همدلی همه مسئولین ارشد استان، شخص آقای کریمی (سرپرست استانداری همدان) و همین طور آقای افتخاری (مدیر کل اداره ورزش و جوانان همدان) بود، واقعا بی نظیر برگزار شد.

شایان ذکر است، در این بخش خبری نام محمود شعاعی به عنوان رئیس فدراسیون کوهنوردی کشورمان از سوی مجری خوانده شد و  همچنین در قسمت معرفی نوشته شد، در حالی که محمود شعاعی هم اینک سرپرست فدراسیون کوهنوردی کشورمان است.