به گزارش ایرنا ، در مرحله مقدماتی این مسابقات كه شنبه شب به پایان رسید ، ۲۶ سنگنورد زن و ۲۶ سنگنورد مرد از بین ۱۰۲ ورزشكار مرد و ۵۳ ورزشكار زن با نشان دادن توانمندی و شایستگی های خود به مرحله نیمه نهایی رسیدند.

پس از رقابت ۵۲ ورزشكار راه یافته به مرحله نیمه نهایی كه صبح امروز /یكشنبه/ انجام خواهد شد تعداد ۱۶ سنگنورد برتر (هشت زن و هشت مرد) به مرحله فینال راه پیدا خواهند كرد.

مرحله ی فینال این مسابقات نیز بعدازظهر امروز /یكشنبه/ برگزار خواهد شد تا نفرات برتر اول تا هشتم این دوره از رقابت های بین المللی سنگنوردی مستركاپ فجر در رشته ‘سختی مسیر’ (سرطناب) مشخص شوند.

این رقابت ها در سالن اختصاصی سنگنوردی، واقع در محل مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار می شود و از ۵۲ورزشكار راه یافته به مرحله نیمه نهایی نیز هشت سنگنورد مرد و زن از استان میزبان ‘زنجان’ هستند.

 

دور مقدماتی مسابقات رشته ‘سرعت’ نیز ساعت ۱۱ صبح امروز /یكشنبه/ با حضور ورزشكاران داخلی و خارجی در سالن شش هزار نفری امام خمینی (ره) مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار خواهد.

مرحله نیمه نهایی و فینال این رقابت ها نیز بعد از ظهر امروز در همین سالن انجام خواهد شد تا نفرات برتر این رقابت ها مشخص شود و پس آن نیز مراسم اختتامیه و اهدا جوایز آغاز خواهد شد.

مسابقات بین المللی سنگنوردی مستركاپ فجر كه برای نخستین بار در ایران و در شهر زنجان برگزار می شود با حضور بیش از ۴۰۰ ورزشكار زن و مرد ایرانی و خارجی از روز پنجشنبه در سه رشته ‘بولدرینگ ، سختی مسیر (سرطناب) و سرعت’ آغاز شده است كه امروز به پایان می رسد.

برای این دوره از رقابت ها در مجموع مبلغ ۶۰ هزار دلار جایزه پیش بینی شده است كه به نفرات برتر از سه هزار دلار تا ۲۰۰ دلار پرداخت خواهد شد.