مسئول کمیته کوهستان فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی همدان که پوشیده از کوه‌های بسیار بلند و خوب است و برای برگزاری رقابت‌های رشته کراس کانتری ورزشی بسیار ایده‌آل است

آهاب احمدی مسئول کمیته کوهستان فدراسیون دوچرخه‌سواری با اعلام این مطلب اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی همدان که پوشیده از کوه‌های بسیار بلند و خوب است و برای برگزاری رقابت‌های رشته کراس کانتری ورزشی بسیار ایده‌آل است و با توجه به همین موضوع تصمیم گرفتیم این مسابقات را در شهر ورزش‌ دوست همدان برگزار کنیم.

 

آهاب احمدی ادامه داد: امیدواریم سایر استان‌ها هم برای این کار پیشقدم شوند و برای پیشرفت دوچرخه‌سواری استان خود این کار را انجام دهند.

وی درباره این مسابقات بیان کرد: این مسابقات در سطح خوبی برگزار می‌شود ما شاهد این هستیم که تمام تیم‌های خوب کشورمان با دوچرخه‌سواران تیم ملی خود در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

احمدی درباره وضعیت ایران در رشته کراس کانتری با بیان اینکه در این رشته در آسیا صاحب مدال هستیم، ادامه داد: همیشه چندین مدال و رتبه‌های خوب را کسب کرده‌ایم و نشان داده‌ایم که حرف‌های زیادی را برای گفتن خواهیم داشت.

مسئول کمیته کوهستان فدراسیون دوچرخه‌سواری با اشاره به اینکه در حال حاضر بالای ۵۰ داور درجه یک در کشور داریم، ادامه داد: همچنین چندین برابر این تعداد در سطح دوم و سوم داور در سطح کشور وجود دارد.

وی اظهار داشت: البته سطح داوری ما به سطح دوچرخه‌سواران و برگزاری بیشتر مسابقات هم مربوط می‌شود هرچه ما از نظر دوچرخه‌سوار و برگزاری مسابقات پیشرفت داشته باشیم داوری ما هم پیشرفت خواهد کرد.

مسئول کمیته کوهستان فدراسیون دوچرخه‌سواری درباره عملکرد بانوان در این رشته گفت: ما در بخش بانوان هم پیشرفت خوبی را داشته‌ایم به طوری که فروغ عباسی در این رشته در چین مقام ششم آسیا را کسب کردند.

ششمین جشنواره زمستانی همدان با شعار «ورزش، گردشگری، همبستگی» از پنجم تا دهم بهمن ماه با حضور مسئولان کشوری، میهمانان داخلی و خارجی و همچنین سفرا، کارداران و رایزنان فرهنگی کشورهای مختلف و ۲۵ نفر از مدال‌آوران و قهرمانان ادوار مختلف المپیکی سال‌های ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۲ لندن در همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌‌زمین، در حال برگزاری است.

منبع: وب سایت فدراسیون دوچرخه سواری