رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه رشته ورزشی سنگنوردی مظلوم واقع شده است، گفت: سالن تمرین مناسبی در اختیار نداریم.

 

علی اکبر گلستانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: برای تشکیل تیمی قوی که قابلیت قهرمانی داشته باشد، نیازمند امکانات و رفع نیازهاست و هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزش استان بوشهر به عنوان رابط اداری و واسطه ورزشکاران و مسئولان نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کند که در طول این سال‌ها چنین نقشی ایفا نکرده است.

رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بوشهر ادامه داد: در کنار دیگر ورزش‌های استان بوشهر مظلومیت بعضی از ورزش‌ها آنقدر زیاد است که از نظرها پنهان است.

وی تصریح کرد: یکی از این رشته‌های مظلوم واقع شده، سنگنوردی است و سنگنوردی از جمله ورزش‌هایی است که با توجه به نیاز فیزیکی و قدرت بدنی مستعد و توانایی‌های ذهنی در اغلب کشورها و مراکز علمی جهان مورد توجه است.

رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در سال ۸۶ دیواره‌ای ۱۰ متری در سالن حجاب بوشهر ایجاد شد که وظیفه اصلی آن استعدادیابی بود، اما وضعیت کنونی ما مانند این است که در انبار خانه‌ اجاره‌ای تمرین می‌کنیم.

گلستانی اضافه کرد: سنگنوردی شامل پنج شاخه است و از آنجا که این دیواره امکان صعود دو نفر بیشتر نمی‌داد، منجر به معطلی سایر ورزشکاران و سردی بدنشان می‌شد.

وی تأکید کرد: در سال ۱۳۹۰ با کمک خیرین و پیشکسوتان کوهنوردی اصلاحاتی در دیواره صورت گرفت و با استعدادیابی و پرورش نونهالان تیمی تشکیل شد که آخرین دستاورد آن نایب قهرمانی کشور بود.

رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بوشهر متذکر شد: عمده مشکل ما هم‌اکنون نداشتن زمان کافی برای استفاده از سالن است که باید حداقل روزانه سه ساعت تمرین که شامل گرم کردن عمومی و تخصصی، صعود آزاد و تمرینی و ریکاوری است، داشته باشیم که در هفته سه جلسه یک ساعت و نیم است، اما در بدترین ساعت روز سالن در اختیار ما قرار می‌گیرد و سه گروه نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان باید با یکدیگر تمرین کنند.

گلستانی عنوان کرد: احداث سالن اختصاصی برای  سنگنوردی ضرورت هیئت کوهنوردی بوشهر در تحقق رشته قهرمانی ورزش کوهنوردی است.

وی در پایان اذعان داشت: رفع کمبود وسعت دیواره جهت صعود افراد بیشتر و تأمین ارتفاع حداقل ۲۰ متری دیواره سختی، نیاز به ۴ دیواره سرعت ۱۵ متر و ۶ دستگاه دیواره بلدرینگ در کنار محیطی جهت گرم کردن، بدنسازی و رختکن و جایگاه میهمانان از مواردی است که در سالن اختصاصی محقق می‌شود.