فدراسیونی که مدیریت آن مدام در پی گسترش دامنه فعالیتهایش است و سازمانهای مردم نهادی را که در این عرصه به فعالیت می پردازند را محدود می کند چرا اینچنین در انجام وظائف بدیهی خود ضعیف عمل می کند.

امسال مسابقات جهانی درای تولینگ در کره جنوبی برگزار می شود و فدراسیون کوهنوردی که هیچ برنامه ای برای اعزام تیم ملی درای تولینگ به این مسابقات نداشته به یکباره متوجه می شود که برخی از جوانان این مرزو بوم به این رشته می پردازند و ماههاست در حال تمرینات سنگین و طاقت فرسا برای شرکت در مسابقات جام جهانی هستند.
فشار این ورزشکاران فدراسیون از همه جا بی خبر را وادار می کند که مقدمات تهیه این تیم را مهیا کند. حتی به گفته یکی از یخ نوردان مطرح کشورمان مسئول روابط بین الملل این فدراسیون معظم توسط برخی از ورزشکاران از برگزاری این مسابقات مطلع می شود.
اما مسئولان محترم فدراسیون که حالا تصمیم به اعزام تیم گرفته اند  متوجه می شوند که دو سال است که مسابقاتی در رده ملی در اینخصوص برگزار نکرده اند و حال نیز برای حل این مشکل  ابتکار به خرج داده و عجولانه در آستانه مسابقات جام جهانی کره تصمیم به برگزاری مسابقه انتخابی می گیرند که این ابتکار نیز اشتباهی بر مجموعه اشتباهات مدیران محترم و کاربلد می افزاید.(متن اطلاعیه فدراسیون در خصوص این مسابقات انتخابی را
بخشهای جالبی از این اطلاعیه را در اینجا آورده ام:
پیرو اطلاعیه مورخ ۷ آذر سال جاری، اولین آزمونانتخابی درای تولینگ با هدف توسعه و گسترش این رشته جهت اعزام نفرات منتخب به مسابقات جام جهانی یخ نوردی به شرح زیر برگزار خواهد شد.
شرکت در آزمون برای کلیه فینالیست‌های مسابقات یخ‌نوردی سال ۱۳۸۹و مسابقات درای‌تولینگ سالن زنده یاد محمد داوودی۱۳۹۰بلامانع می‌باشد.
کلیه هزینه‌های اعزام اعم از بلیط هواپیما، اسکان، تغذیه، ثبت‌نام و ترانسفر داخلی بر عهده شرکت‌کنندگانمی‌باشد.
نفرات منتخب موظفند حداکثر ۷۲ساعت (سه روز) پس از آزمون انتخابی هزینه شرکت در مسابقه را به حساب ۰۱۰۶۰۰۸۱۱۴۰۰۲به نام فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی جهت ثبت‌نام و فرایند اخذ مجوزهای لازم واریز نموده و اصل گذرنامه خود که دارای حداقل ۶ماه اعتبار باشد را به این فدراسیون ارائه نمایند.
نکته جالب اول این است که فدراسیون کوهنوردی ما توان تامین هزینه های یک تیم ملی اعزامی به مسابقاتی در رده جهانی را ندارد و ورزشکاران منتخب باید کل هزینه شرکت در مسابقات را به حساب فدراسیون بریزند.
 و نکته جالب و تاسف بار دوم این است که  در مسابقات سال ۹۱ تنها افرادی که در مسابقات سال ۸۹ (مسابقاتی در رده ملی) و ۹۰ (مسابقاتی در سطح استان تهران) فینالیست شده اند قادر به شرکت در مسابقات انتخابی هستند.
این بدین معنی است که افرادی که بعد از سال ۸۹ سطح خود را به حدی بالاتر از نفرات منتخب آن سال رسانده اند حق شرکت و امتحان کردن شانس خود را در مسابقات انتخابی ندارند(مسابقات سال ۹۰ در رده ملی نبوده است).
این بدین معنی است که  از سال ۸۹ دربهای تیم ملی بسته شده و  از این سال به بعد  کسی  بیجا نموده که به درای تولینگ بپردازد و قصد حضور در مسابقات جهانی را  داشته باشد.
منتظر ارائه پاسخی شایسته از جانب مدیریت محترم فدراسیون و شخص آقای شعاعی در اینخصوص هستیم.

ارسال کننده: مهدی فرهادی

تمامی مسئولیت انتشار مطالب بر عهده نویسنده آن است، کوه نیوز هیچ گونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد  و صرفا در جهت بازتاب و اشتراک گذاری آن اقدام می نماید.