بنا بر گزارش ارسالی از سوی “ابراهیم نوتاش”: پیش‌خبر دومین جشن‌واره‌ی سنگ‌نوردی بیستون در مجله‌ی “Montagne” نشریه‌ی رسمی مربوط به آلپاین کلاب باشگاه‌های کوه‌نوردی فرانسه درج و منتشر شد.

 

در متن منتشر شده آمده است:
فدراسیون باشگاه‌های کوه‌نوردی فرانسه در سال ۲۰۱۲ قرارداد همکاری با فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی ایران و انجمن کوه‌نوردان را منعقد کرده‌ است.

در راستای این قرار داد و به دنبال شرکت جمعی از کوه‌نوردان فرانسوی و بازگشایی مسیر‌های جدید در اولین جشن‌واره بین‌المللی سنگ‌نوردی بیستون درسال ۲۰۱۰، این فدراسیون به اعضای خود توصیه می‌کند: در دومین جشن‌واره نیز که از ۱۳ تا ۲۰ اکتبر سال ۲۰۱۲ برگزار می‌شود شرکت کنند.

هزینه‌ی برنامه (بدون احتساب هزینه‌ی رفت و برگشت) برابر با ۲۰۰ یورو است. (شامل: حمل بارها، ایاب و ذهاب داخلی از طریق هواپیما ، اسکان و تغذیه).

فرانسوی‌ها می‌توانند در فرودگاه تهران ویزای خود را اخذ کنند ولی آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و کانادایی‌ها باید قبلاً از طریق مجاری دیپلماتیک اقدام کنند.

برنامه‌ی این جشن‌واره که از سوی “ابراهیم نوتاش” با همکاری فدراسیون‌کوه‌نوردی ایران اعلام شده، به این شرح است:

۱۳ اکتبر: ورود شرکت‌کنندگان به تهران (ستقبال در فرودگاه و انتقال به هتل)
۱۴ اکتبر: پرواز به کرمانشا و عصر همان روز برگزاری آئین افتتاحیه
۱۵، ۱۶، ۱۷، و ۱۸ اکتبر : سنگ‌نوردی روی دیواره‌ی بیستون
شامگاه ۱۸ اکتبر : آئین اختتامیه
۱۹ اکتبر: صبح بازدید از آثار تاریخی و باستانی کرمانشاه و عصر همان روز بازگشت به تهران (کسانی که بخواهند در طی این روز به سنگ‌نوردی ادامه دهند شرایط برایشان فراهم خواهد بود)
۲۰ اکتبر: بازدید از شهر تهران (اختیاری)

منبع: فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی