جوان سازی واژن جراحی ایمن

جوان سازی واژن به عنوان یک روش جراحی ایمن و مؤثر برای تقویت عملکرد جنسی در خانمها با احساس اکتسابی از سستی واژن و در نتیجه نارضایتی جنسی توصیف می شود. علاوه بر تکنیک های جراحی سنتی تر (واژینوپلاستی قدامی و خلفی و کولپورافی) ، اخیراً افزایش پیشنهادات رویه های نوآورانه و غیر تهاجمی (لیزر CO2 ، RF) وجود دارد که ادعا می شود مؤثر بوده و با هیچ یا چند مورد بعد از جراحی همراه نیست. عوارض با این حال، نگرانی اصلی این است که در حال حاضر شواهد علمی ضعیف از اثر بخشی این روش وجود دارد.

تنگ کردن واژن روشهای مختلفی که برای جوان سازی واژن پیشنهاد شده است ، در کارآزمایی های کوچک ارزیابی نتایج جراحی ، رضایت بیمار و عوارض بعد از عمل مورد بررسی قرار گرفته است. قبل از در نظر گرفتن این شیوه ها ایمن و مؤثر ، نیاز به داده های قوی تر (احتمالاً ناشی از مطالعات کنترل شده تصادفی چند متمرکز) وجود دارد .۴۳ / ۴۴۳ / منبع اصلی اطلاعات توصیف روشهای مختلف جوان سازی واژن توسط چندین وب سایت مختلف جراحان خصوصی ارائه شده است. یا مراکز جراحی زیبایی و زیبایی. این نگرانی در مورد احتمال وجود تضادهای منفی و مالی یا شخصی ، که به صراحت اعلام نشده است ، ایجاد می کند و می تواند بر شفافیت و صحت نتایج سودمند گزارش شده تأثیر بگذارد.

بحث پیرامون نیاز به شواهد محکم در مورد اثربخشی و ایمنی FGCS ، همچنین توسط چندین انجمن علمی و علمی پشتیبانی می شود ، ۳-۶ به ویژه در مورد روشهای جوان سازی واژن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حقیقت ، با وجود برخی از مداخلات جراحی دستگاه تناسلی (به عنوان مثال ، لابیاپلاستی) با هدف اصلاح مورفولوژی اندام تناسلی خارجی عمدتاً به دلایل زیبایی شناسی انجام می شود ، اما روش های جوان سازی واژن در درجه اول به یک دلیل کاربردی انجام می شود ، یعنی افزایش رضایت جنسی زنان و شرکای آنها . در این موارد ، مهمترین ملاک برای انتخاب چنین روشی ، اثربخشی و ایمنی مشاهده شده است که باید بطور مناسب تعریف شود.

روشهای جوان سازی واژن به دلایل مختلف انتقاداتی را به دنبال داشته است ، اما به ویژه به دلیل اینکه نمی توان آنها را به عنوان درستی مداخلات جراحی زیبایی بینی قرار داد. در حالی که اقدامات مداخله جراحی زیبایی و پلاستیک (مانند تقویت یا کاهش پستان ، تغییر شکل بینی ، لیپوساکشن ، فیس لیفت) به طور خاص برای بهبود ظاهر و تقویت اعتماد به نفس انجام می شود ، به نظر نمی رسد که به درستی این مورد روشهای جوانسازی واژن باشد.

علاوه بر این ، برخی از نویسندگان این نگرانی را مطرح کرده اند که FGCS به نوعی قابل مقایسه با مثله کردن دستگاه تناسلی زنان (FGM) است – که این یک عمل فرهنگی از بین بردن بخشی یا کلیه دستگاه تناسلی خارجی زنان است – نه تنها از نظر تغییرات آناتومیکی بلکه از نظر فشارهای غیر مستقیم اخلاقی و غیرمستقیم اجتماعی که زنان را به سمت عمل جراحی زیبایی دستگاه تناسلی سوق می دهد

جراحانی که مداخلات جوانسازی واژن را انجام می دهند ، باید به طور جامع بیماران خود را آگاه سازند که شواهد کمی برای حمایت از این نوع جراحی وجود دارد تا رضایت جنسی را افزایش دهد ، به طوری که آنها بدون پایه شواهد قوی عمل می کنند .۳،۴،۶،۶ علاوه بر این ، آنها باید زنان را آگاه کنند که این روش علاوه بر عدم اثربخشی مستند ، با عوارض احتمالی بعد از عمل جراحی همراه است .۳ با این وجود ، قابل درک است که در صورت بروز تغییرات قابل توجه آناتومیکی (مانند پرولاپس دستگاه تناسلی یا به عنوان یک نتیجه از زایمان واژن پیچیده) ، مداخلات جراحی انجام می شود. سفت کردن مهبل (واژن) می تواند عملکرد جنسی در زنان و شرکای آنها را افزایش دهد ، زیرا چندین مطالعه در مورد اصلاح جراحی پرولاپس دستگاه تناسلی زنان بهبود عملکرد جنسی بیماران را نشان داد .۴۶-۴۸

یکی از موارد اصلی هنگام انجام جوان سازی واژن به دلایل جنسی این است که ماهیت دقیق اختلالات جنسی باید به طور مقدماتی رد شود و به طور گسترده با خانم ها صحبت شود تا از انتظارات غیرواقعی خودداری شود ، زیرا در بسیاری از موارد ، عمل جراحی مناسب نیست و ممکن است منجر به بروز آن نگردد. راه حل قطعی. مشکل دیگر این است که در چندین مطالعه ، مفهوم سستی واژن ، پیش نیاز جوان سازی واژن ، مبهم و ذهنی است. سستی واژن می تواند از آرامش دیواره واژن ، از پرولاپس محفظه قدامی یا خلفی یا از فاصله گرفتن فیبرهای عضله puborectalis ناشی شود. تمام این دلایل مختلف آناتومیکی برای سستی واژن نیاز به انواع مختلفی از ترمیم جراحی دارد و تعریف صحیح قبل از عمل از ماهیت نقص در انتخاب روش جراحی مناسب برای سفت شدن مهبل ضروری است.

در خاتمه ، ضروری می دانیم که تأکید کنیم که ایده امروزی از تمایلات جنسی به عنوان یک عملکرد مکانیکی ، انتشار آن توسط اینترنت (بخصوص پورنوگرافی اینترنتی) از جمله رسانه های اجتماعی تسهیل شده است ، تحریف شده ، کاهنده و در نتیجه خطرناک است. کمال آناتومیک کند nece را نشان نمی دوهد

تنگی واژن

برچسب ها :
سایت بت اسپات