نخستین رکابزن زن ایرانی در رنکینگ دوچرخه‌سواری آسیا گفت: به خاطر مسابقات آسیایی اسکی اردوی دوچرخه‌سواری را ترک کردم تا شانسم را برای مدال به محک بگذارم.

 

شبکه خبری کوه نیوز>> فروغ عباسی خرداد سال جاری توانست در سن ۱۷ سالگی در مسابقات قهرمانی آسیا در چین در بخش کوهستان به عنوان اولین رکابزن زن ایرانی وارد رنگینگ آسیایی شود. اما چندی نگذشته بود که دیگر نامی از وی در بخش کوهستان نبود.

تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران شب گذشته برای شرکت در کاپ آسیایی راهی مالزی شد، زمانی که ترکیب تیم ملی اعزامی اعلام شد نامی از فروغ عباسی نبود.

عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس عنوان کرد: در جریان تمرینات تیم ملی کوهستان برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا در چین زیر نظر مربی ژاپنی تمرین کردم. مسیرهایی را که رکابزنان مرد نمی‌توانستند بروند من به راحتی می‌رفتم. البته به این دلیل بود که من قبل از دوچرخه‌سواری اسکی باز بودم و از حرکت در شیب‌های رو به پایین ترسی نداشتم.

عباسی در خصوص عدم حضور خود در تیم ملی اعزامی به مالزی تصریح کرد: یک هفته در اردو بودم و تمرین هم کردم، اما با توجه به این که مسابقات اسکی قهرمانی آسیا اسفند ماه در ایران برگزار خواهد شد نخواستم آخرین شانس خود را به عنوان اسکی باز تیم جوانان برای کسب مدال از دست بدهم.

وی افزود: با رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری هم صحبت کردم و وی نیز موافقت کرد که من این فرصت را از دست ندهم.

عباسی در خصوص انتخاب رشته کروسی گفت: بخش کوهستان تعطیل است و هیچ کس اهمیتی به این رشته نمی‌دهد. در سال جاری یک مرحله مسابقات باشگاهی برگزار شد و تا به امروز هیچ اردو و اعزامی برای این بخش از سوی فدراسیون در نظر گرفته نشده است

وی افزود: نمی توانم به تنهایی تمرین کنم، اگر اردو باشد و سرپرستی هم در کنار ما باشد حاضرم با تیم مردان تمرین کنم در غیر این صورت نه .

عضو سابق تیم ملی دوچرخه سواری کوهستان عنوان کرد: هیچ انگیزه ای برای کار در این رشته ندارم، دنبال فرصتی هستم که دوچرخه کوهستانم را بفروشم.

عباسی گفت: ترجیح دادم در بخش کورسی کار کنم و در فصل جاری مسابقات باشگاهی نیز در قالب تیم ترافیک تهران رکاب زدم.

عباسی عنوان کرد: مسئول هیئت سابق استان فارس “چهارده چریک” بود. وی هر چه در توان داشت برای دوچرخه سواری استان گذاشت و همه امکانات را برای ما فراهم کرد، اما از زمانی که وی رفته و عیدی زاده مسئولیت هیئت را بر عهده گرفته است دوچرخه سواری استان تعطیل شده است.

مسابقات کاپ آسیایی دوچرخه سواری از ۲۵ آذرماه در مالزی آغاز خواهد شد.

منبع: فارس