دبیر هیئت اسکی استان زنجان گفت: مجوز استاندارد برگزاری مسابقات مارپیچ کوچک نوجوانان و جوانان برای پیست پاپایی زنجان از طرف فدراسیون جهانی اسکی صادر شده است.

 

رضا اژدری‌آزاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به حضور نماینده فدراسیون جهانی اسکی طی هفته گذشته در ایران اظهار داشت: برنارد که برای بازدید از پیست‌های بین‌المللی شمشک و دیزین تهران به ایران سفر کرده بود، طی بازدیدی که از پیست پاپایی زنجان به عمل آورد، برای این پیست مجوز برگزاری مسابقات مارپیچ کوچک نوجوانان و جوانان را صادر کرده است.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس درباره زمان تجهیز پیست چلگان زنجان گفت: تجهیز و راه‌اندازی این پیست از مصوبات شورای اداری مشترک استان و شهرستان زنجان است.
دبیر هیئت اسکی استان زنجان تصریح کرد: پس از ابلاغ بودجه مصوب برای راه‌اندازی پیست چلگان زنجان، حدود ۲۰ روز صرف پاکسازی محل می‌شود و پس از آن با توجه به بودجه تخصیص یافته تجهیزات خریداری و در محل نصب می‌شود.
وی با اشاره به بازدید خود از محل انتخاب شده برای احداث پیست چلگان تاکید کرد: در حالی که پیست پاپایی هنوز برف ندارد، چلگان پوشیده از برف است و هوای سردی هم در منطقه حاکم شده که به پایداری برف کمک می‌کند.
اژدری‌آزاد ارتفاع قله چلگان را دو هزار و ۴۷۰ متر اعلام کرد و گفت: پای پیست در نظر گرفته شده برای چلگاندو هزار و ۲۶۷ متر است.
وی تاکید کرد: قله یال جنوبی چلگان به نام بینا رود هم دارای موقعیت مناسبی به لحاظ داشتن کاسه برای اسکی است، اما به دلیل نداشتن راه دسترسی به آن چلگان برای احداث سایت اسکی انتخاب شده است.
دبیر هیئت اسکی استان زنجان ارتفاع قله پیست پاپایی را دو هزار و ۱۱۳ متر اعلام کرد و گفت: پای پیست پاپایی در حدود دو هزار و سه متر است که با توجه به پایین بودن ارتفاع آن به این راحتی آماده اسکی نمی‌شود.
وی با ابراز رضایت از برنامه استان زنجان برای راه‌اندازی سایت اسکی چلگان زنجان تصریح کرد: راه‌اندازی این سایت به پیشرفت اسکی استان کمک شایان توجهی می‌کند.
اژدری‌آزاد ادامه داد: با توجه به حاکمیت سرما در منطقه چلگان، تجهیز این سایت پس از ابلاغ بودجه به سال آینده موکول می‌شود.

منبع: فارس