به گزارش روابط عمومی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی بخش محمدیه استان قزوین: اولین دوره  رسمی آزمون استعدادیابی توسط “محمد وهابی” مربی تیم‌ملی سنگ‌نوردی و مسئول کارگروه صعودهای ورزشی هیئت قزوین به سرپرستی “محمد کاظم زاده” مسئول کارگروه آموزش و پژوهش هیئت این استان در شهر محمدیه برگزار شد.

 

در این دوره استعدادیابی که به همت هیئت کوه‌نوردی و صعود های ورزشی قزوین و هیئت کوه‌نوردی شهر محمدیه و دیگر كارشناسان و مربیان مجرب تربيت بدني شهر محمدیه و با همکاری دبیران ورزش برگزار گردید؛ از بیش از یکصد نفر از نوجوانان و جوانان علاقه مند به این رشته ورزشی با حضور در سالن شهدای مجموعه ورزشی علی ابن ابیطالب (ع) شهر محمدیه آزمون بعمل آمد.
هدف از برگزاری این آزمون بهره مندی هنرجویان در دوره های تمرینی از مربیان مجرب و افزایش قدرت تصمیم گیری ، ضریب هوشی و قدرت بدنی و شرکت در مسابقات داخلی و استانی  و استفاده  هنرجویان از برنامه های جانبی استخر و سونا و کوهپیمائی می باشد.

این گزارش حاکی است: یکدوره مسابقه سنگنوردی در رده سنی نونهالان نیز در شهر محمدیه قزوین برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که به همت هیئت و تربیت بدنی شهر محمدیه به سرپرستی “محمد وهابی” و “محمد کاظم زاده” در سالن شهدای مجموعه ورزشی علی ابن ابیطالب (ع) شهر محمدیه برگزار گردید ۲۵ شرکت کننده در دو گروه با هم به رقابت پرداختند که در پایان نتایج زیر به دست آمد:

گروه الف:
حسن مهدوی    مقام اول
علیرضا باجلان   مقام دوم
محمد مشایخ مقام سوم

گروه ب:
طاها غفوری  مقام اول
امیر حسین بابایی مقام دوم
امیر حسین سلمانی مقام سوم

طراحان مسیر صعود: علی میلانی ، امین نوروزی و جواد شیدائی

منبع: فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی