مسابقات سنگنوردي انتخابي تيم ملي جوانان و نوجوانان استان زنجان ۱۵ تا ۱۷ ارديبهشت ماه در زنجان برگزار مي‌شود.

 

شبکه خبری کوه نیوز >> كامبيز بلوري امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان‌ اظهار داشت: مسابقات سنگنوردي انتخابي تيم ملي جوانان و نوجوانان استان زنجان ۱۵ تا ۱۷ ارديبهشت ماه در زنجان برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينكه‌ شركت‌كنندگان در اين مسابقات به رقابت‌هاي قهرماني آسيايي سنگاپور اعزام مي‌شوند، افزود: مسابقات انتخابي تيم‌هاي ملي جوانان و نوجوانان پسران و دختران در رشته سرطناب برگزار مي‌شود.

 

‌رئيس هيئت كوهنوردي استان زنجان گفت: همچنين در اين مسابقات در رشته سرعت در رده‌هاي سني نوجوانان B ، A و جوانان براي اعزام به مسابقات قهرماني آسيا سنگاپور با يكديگر رقابت مي‌كنند.

وي ادامه داد: اين رقابت‌ها با حضور نمايندگان ساير استان‌ها در دو بخش دختران و پسران در رشته‌هاي ورزشي سرطناب و سرعت در سالن ۶ هزار نفري زنجان برگزار مي‌شود.

بلوري تصريح كرد: تركيب تيم اعزامي به اين رقابت‌ها از سوي استان زنجان پس از برگزاري مسابقات انتخابي در ارديبهشت ماه سال جاري مشخص مي‌شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود، از برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي صعودهاي ورزشي براي اعزام به مسابقات قهرماني جهان در كشور ايتاليا خبر داد و عنوان داشت: اين مسابقات از ۳۰ فروردين تا دوم ارديبهشت در سالن ۶ هزار نفري زنجان برگزار مي‌شود.

رئيس هيئت كوهنوردي استان زنجان بيان داشت: مسابقات انتخابي تيم ملي صعودهاي ورزشي براي اعزام به مسابقات قهرماني جهان در كشور ايتاليا در دو بخش مردان و زنان در رشته‌هاي سرطناب، بلدرينگ و سرعت در سالن ۶ هزار نفري زنجان برگزار مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: با توجه به برگزاري مسابقات جام فجر در سال گذشته از سوي فدراسيون كوهنوردي كشور، برخي نفرات برتر اين مسابقات به طور مستقيم به اردوي تيم ملي صعودهاي ورزشي اعزامي به مسابقات قهرماني جهان در كشور ايتاليا دعوت شده‌اند.

بلوري از اعزام ورزشكارن استان زنجان به مسابقات قهرماني جهان در كشور ايتاليا خبر داد و گفت: در اين دوره از مسابقات ورزشكاراني زنجاني حضور دارند.

وي با بيان اينكه الناز ركابي‌، سيما سلطاني‌، فرناز اسماعيل‌زاده‌ و خسرو هاشم‌زاده در رشته سرطناب در اين دوره از رقابت‌ها حضور دارند، بيان داشت: در رشته بلدرينگ نيز الناز ركابي و فرناز اسماعيل‌زاده به اين دوره از مسابقات اعزام مي‌شوند.

رئيس هيئت كوهنوردي استان زنجان همچنين از حضور ورزشكاران زنجاني در رشته سرعت در اين دوره از مسابقات خبرداد و خاطرنشان كرد: محمد‌حسام باقري‌، مسعود گنج خانلو و مهدي كرمي در رشته سرعت در اين مسابقات شركت مي‌كنند.