چه بپذیریم و چه نپذیریم، فوتبال به خانه های مردم راه پیدا کرده و حالا تبدیل به یکی از مهم ترین سرگرمی های مردم شده، اما باید پذیرفت کیفیت این رشته جذاب در کشورمان به شدت رو به نزول است.

 

 

به گزارش رادنیوز، همان گونه که مستحضر هستید جمعه گذشته و ساعاتی بیش از دیدار حساس داربی پایتخت، بخشی از برنامه قدیمی و نوستالوژیک ورزش و مردم به پخش تصاویری از رشته جذاب کوهنوردی اختصاص یافت.
اگرچه دیدن تصاویر صعود کوهنوردان و سنگ نوردان ایرانی به قلل مرتفع جهان و برج خوفناک ترانگو مایه مباهات و غرور آفرین بود، منتهای مراتب عده قلیلی از دوستان همواره منتقد(!) گلایه کردند که چرا بهرام شفیع، مجری و تهیه کننده باتجربه ورزش و مردم در روز داربی قسمتی از برنامه اش را به جای بازی استقلال و پرسپولیس، به کوهنوردی اختصاص داده است؟
در همین راستا شنیدیم بروز برخی اتفاقات ناخواسته که امری طبیعی در برنامه های زنده تلویزیونی به شمار می رود باعث تغییراتی در کنداکتور برنامه جمعه گذشته ورزش و مردم شد و…
اما با دیدن یک داربی کم رمق و بی حال و نمایش ضعیف بازیکنان دو تیم (به ویژه استقلالی ها) با خود گفتیم که ای کاش بهرام شفیع اصلا درباره بازی استقلال و پرسپولیس حرفی نمی زد و تمام و کمال برنامه اش را در اختیار کوهنوردان موفق و پرافتخار می گذاشت.
شاید کمتر کسی می داند اما عظیم قیچی ساز، مهمان روز جمعه برنامه ورزش و مردم یکی از نوابغ رشته کوهنوردی به شمار می رود که تاکنون ۱۰ قله بالای ۸ هزار متری را در دنیا فتح کرده است.
بنا بر گواه آمار چنانچه این کوهنورد شایسته ایرانی بتواند چهار قله بالای ۸ هزار متر دیگر را بپیماید، آنگاه جزو ۲۹ کوهنورد دنیا محسوب می شود که توانسته چنین رکورد محیرالعقولی را بر جای بگذارد.
همچنین حسن گرامی دیگر سنگنورد حاضر در برنامه قبلی ورزش و مردم نیز به همراه سه هم تیمی ایرانی اش تنها ورزشکاران مسلمانی در جهان به حساب می آیند که توانسته اند بر فراز برج ترانگو بایستند.
وقتی شنیدیم این دو قهرمان با چه شرایطی و با وجود غرولند مدیران محل کار خودشان چنین افتخارات بزرگی را کسب کرده اند، به احترام آنها کلاه از سر برداشتیم. اینها کجا هستند و فوتبالیست های بی‌هنر داربی کجا؟
با مشاهده آنچه که ساعاتی قبل از داربی و ساعاتی پس از داربی گذشت، نه تنها به انتخاب مهمانان از سوی بهرام شفیع تبریک می گوییم، بلکه تصور می کنیم چه خوب می‌شد این مجری قدیمی و باسابقه تمام وقت برنامه اش را به قهرمانان واقعی کوهنوردی اختصاص می داد تا اینکه تصاویری تکراری و کسل کننده از قهرمانان بدلی این فوتبال ببینیم. به نظر شما خواننده استقلال و پرسپولیسی این طور نیست؟!
منبع: سایت خبری رادنیوز