مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین از احداث دو دیواره‌ی سنگنوردی با برخورداری از استانداردهای بین‌المللی مربوط به این رشته در شهرهای قزوین و محمدیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تربیت‌بدنی ‌محسن حق‌شناس‌ در حاشیه‌ی مراسم استقبال از قهرمانان سنگنوردی قزوین در مسابقات آسیایی افزود: سنگنوردی قزوین از جایگاه بسیار خوبی در کشور برخوردار است و از همین رو ورزشکاران این رشته باید از فضای مناسبی برای پرداختن به تمرینات خود برخوردار باشند. وی اظهار امیدواری کرد، با ساخت دیواره‌های سنگنوردی در قزوین و دیگر نقاط استان، سنگنوردان قزوینی به موفقیت‌ها و افتخارات بیشتری در این رشته دست پیدا کنند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین خاطرنشان کرد: بدون شک با ایجاد امکانات و زیرساخت‌های لازم برای سنگنوردان استان، ورزشکاران این رشته‌ی پرمدال می‌توانند افتخارات بیشتری را نصیب ورزش قزوین کنند. در ادامه‌ی این مراسم که با حضور جمعی از مسوولین ورزش و مردم قزوین برگزار شد، از ملی‌پوشان قزوینی حاضر در مسابقات قهرمانی سنگنوردی آسیا که در همدان برگزار شد، با اهدای گل استقبال شد. ‌مهدی و رضا علیپور‌ سنگنوردان قزوین عضو تیم ملی در بخش سرعت مسابقات قهرمانی آسیا به ترتیب عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی این رقابت‌ها را به خود اختصاص دادند.

گفتنی است، ‌محمد وهابی مربی قزوینی نیز به عنوان سرمربی تیم ملی سنگنوردی کشورمان در این رقابت‌ها حضور داشت