مدیر پیست دیزین با اشاره به وقوع آتش سوزی در این مجموعه گفت: وقوع آتش‌سوزی دو دستگاه بالابر را کاملا از بین برده و منتظریم کارشناسان میزان خسارات را تعیین کنند.

قربانعلی سولقانی در خصوص وقوع آتش‌سوزی در پیست دیزین گفت: دو شب پیش بود که نگهبان مجموعه ساعت ۱۰:۳۰ شب متوجه آتش‌سوزی در ایستگاه شد که برای خاموش کردن آن تلاش کرد ولی حجم آن بسیار زیاد بود که از آتش‌نشانی کمک خواست.

وی افزود: فاصله اولین ایستگاه آتش نشانی تا پیست ۴۰ کیلومتر است که آتش‌سوزی هم در ایستگاه میانی پیست روی داد و کار را دشوارتر کرد. این موضوع باعث شد تا سیستم فنی دو دستگاه بالابر به طور صد در صد از بین برود. البته افراد محلی هم کمک کردند تا آتش به نقاط دیگر سرایت نکند.

مدیر پیست دیزین اضافه کرد: این ایستگاه در مرکز پیست قرار داشت که برای سرویس دهی از آن استفاده می‌شد و کاملا تخریب شده است. این پیست در مجموع ۱۷ دستگاه بالابر دارد که دو دستگاه از بین رفته است ولی از آنجا که برای رفتن به رستوران و نیز بالای قله از آن استفاده می‌شد مشکلات زیادی به وجود آمده است.

سولقانی همچنین تصریح کرد: ما منتظریم تا کارشناسان میزان خسارات را تعیین کنند. تمام قطعات دستگاه متعلق به شرکت پوما فرانسه است که باید از این کشور وارد شوند. با توجه به مشکلات اقتصادی و موضوع تحریم‌ها باید دید چه راهکاری برای ترمیم آن در دستور کار قرار می‌گیرد.